fbpx

MINI BAJNOKOK LIGÁJA (és Európa Liga) Éjszakai Cageball Torna

Berlin után bányán is BL-győztes a Barcelona

/A Galatasarayé az EL-győzelem/

A minden évben megrendezendő nyári éjszakai tornánkat ezúttal a Bajnokok Ligája  és az Európa-Liga sorozat tematikájára építettük.  A mezőny 24 csapatból állt, akik egyaránt a BL-csoportkörébe nyertek IMG_5896besorolást. A hat darab négyfős csoportból  az első két helyezett csapat és a négy legjobb harmadik jutott tovább az egyeneskieséses szakaszba. A maradék nyolc csapat az Európa-Ligában folytathatta. (szintén kieséses rendszerben) A versengés különlegessége volt, hogy ezúttal oda-visszavágós rendszerben küzdöttek meg egymással a csapatok, és jelentősége volt, hogy ki játszik „hazai pályán” vagy „idegenben”. Volt olyan párharc, ahol csupán az idegenben szerzett gólok döntötték el a továbbjutást.

Az Európa Liga elődöntőjébe a Bayern München sajnos játék nélkül került (ellenfelük hazament)IMG_5945, viszont ott két nagy gólkülönbségű meccsen tudtak nyerni az Anderlecht ellen, bejutva ezzel az EL döntőjébe. A másik mérkőzésen a már rutinosnak számító Galatasaray ellen nem tudott fogást találni a „cageball-újonc” Monaco. A döntőt végül a csoportjában csak negyedikként végző Galatasaray (Caesar FC) nyerte, így a Bayern München-t képviselő fiatalok kapták az EL ezüstérmeket. Az egynapos tornákon rendre jól szereplő Caesar most is jól teljesített, bár a csoportban nyújtott gyengébb teljesítményük ugyan meglepő volt, a rájátszásra ismét magukra találtak.

A BL rájátszás is fordulatos volt, pl. a nyolcaddöntőben a csoportját hibátlanul megnyerő Arsenal (Hálátlanok) kiestek a remek formában játszó Juventus (Wolfs) ellen. Mindenképpen kiemelendő még, hogy a Real Madrid a negyeddöntőkben csak az idegenben lőtt góloknak köszönhette elődöntőbe jutását a nagy visszatérő és jó formában játszó Pleva IMG_5850Ádám vezette APOEL ellen. A Schalke könnyedén jutott túl a hajnalra elfáradó PSG-n,  az Ajax és a Barcelona hasonlóan sima meccsen ment tovább.

A Bajnokok Ligája legjobb négy együttese közé nagyformában játszó csapatok kerültek: Schalke (Ötkert FC), Barcelona (Chicago), Real Madrid (Nekünk Mindegy) és a cageballban először szereplő Ajax.  A Real Madrid – Schalke összecsapáson a vendégben játszó németek szerezték meg az első meccsen az előnyt, ám a madridiak a visszavágón ledolgozták a hátrányukat, és megfordították az összecsapást. A másik elődöntőben a Barcelona már az első meccsen nagy előnyt szerzett az Ajaxszal szemben, amit magabiztosan megtartott a 2×10 perc végéig.IMG_5979

A döntő első öt perce fordulatos, izgalmas játékot hozott, ám féltávtól a Barcelona játékán nem talált fogást a Real, és a katalánok így sima meccsen gyűjtötték be a BL-győzelmet és a hatalmas BL-trófeát. A torna legjobb labdarúgója az Ajaxos Harnisch Ákos lett, akik még átvehették a Schalke-val együtt a megosztott harmadik helyekért járó 1-1 tálca energiaitalt.

Gratulálunk minden Csapatnak, köszönjük a részvételt ezen a szenzációs és színvonalas tornán, reméljük mindenki jól érezte magát, várunk Titeket legközelebb is!