fbpx

OKTÓBER 23 Ünnepi Torna 2018

Méltóan ünnepeltük 1956 emlékét!

Az ősz legnagyobb cageball tornájára ezúttal 29-en adták le jelentkezésüket, melyből végül 26 csapat döntött úgy, hogy ezt a napot a mozgásnak, kikapcsolódásnak, a legpörgősebb focinak szenteli nálunk. A Cageball Pont 3 pályáján több, mint  5 órán keresztül folytak a küzdelmek a nagyszerű díjakért, melyeket végül a Nekünk Mindegy, a Szőr(ny) RT. és a Csakaszőr csapatai zsebeltek be! Na de nézzük a részleteket:

A résztvevő 26 csapat 1db 6 fős és 4 db 5 fős csoportba nyert besorolást, ahonnan a csoportok első 3 helyezettjei illetve a legjobb negyedik juthattak tovább a nyolcaddöntő egyenes kieséses szakaszába.

Az A Csoportban mindenki 5 mérkőzést játszott, így elég idejük volt bizonyítani a továbbjutáshoz való rátermettséget. Csoportelsőként, ám 1 vereséggel jutott tovább a Nekünk Mindegy. Azonos pontszámmal, az egymás elleni vereség miatt második csak a Hungarokatalánok, míg a még továbbjutó pozíciót a Colorado fiataljai csípték meg. A csoport utolsó, jó nevű Szeméremajax bravúros meccsen győzte le a nagy Nekünk Mindegyet, ám többször ezt nem tudták megismételni, így a két ifi csapat Soldiers és Druska is előttük végzett.

A B csoportban a favorit és hibátlanul továbbjutó Szőr(ny)RT. mellett kiemelkedett még az újonc Csakaszőr. A csoportban elmondható, hogy minden csapat megverte azt, aki alatta végzett a tabellán, kivéve persze a 0 pontos CRVNS-t, így a harmadik Olympic Red Bull 2 győzelemmel még tovább ment, míg az egyébként jól játszó Ugyanazok 1 győzelemmel búcsúzott. A C jelű ötös legkiemelkedőbbje a visszatérő Dühöngő rutinos együttese, akik szintén hibátlan mérleggel várhatták a folytatást. Az Árpád FC és az újonc Kokobongo izgalmas döntetlent játszottak egymással, de így is mindketten továbbmehettek 7-7 pontjaikkal, míg ez a Man’s Not Hot formációnak már nem sikerült 1 győzelemmel, ahogyan a híres vagy hírhedt (ezt mindenki döntse el maga 🙂 ) játékvezetőnkről elnevezett 0 pontos Kassai csapatának sem.

Fantasztikus érzés lehet, ha a csapattársaid annyira kedvelik a játékodat, hogy rajongói klubot alapítanak neked. Így érezhetett a D csoport első helyén továbbmenő Radwan Monir Rajongói Klub névadó játékosa is, akik csak a második Malév ellen vesztettek pontokat, de ott is csak 2-t. Utóbb említetteket pedig nagy meglepetésre elverte a legjobb 4. helyezettként nyolcaddöntőbe jutó Veni Vidi Vici ifi csapata, akik viszont a harmadikként továbbmenő Főnixtől kaptak ki eggyel. A Bp. Bulls FC nem szerzett pontot, így búcsúzott. Talán az E jelű csoport sikerült a legkönnyebbre, ahol csak az újonc EA FC-nek nem sikerült a pontszerzés. Viszont első helyezettként menetelt tovább a legtöbb cageball bajnokságunkban játszó, lelkes Wayet Service (vagy Angels), de szép eredménynek számít a szintén Budapest Liga II. Osztályában vitézkedő FC Dinamo Partizános srácok csoportmásodik helye, akik most „Édeshármas” elnevezéssel vágtak neki ennek a tornának. A Pacsi-hús a csoportelső elleni X-nek köszönhette a még továbbjutó pozícióját, míg ez a Black Force-nak már nem sikerült.

A nyolcaddöntő legnagyobb arányú győzelmét a Dühöngő könyvelte, 8-1-es eredménnyel ütötték el a kissé elfáradt Pacsi-Húst a további küzdelmektől. Az  A csoport harmadik Colorado pedig magára talált és kisebb meglepetésre simán kiejtette az E csoport első Wayet Service-t. Az Édeshármas csapata is jó formában volt ezen a napon, az Olympic Red Bull nem tudott nekik gólt lőni a legjobb 8-ba kerülés érdekében. De igazi izgalmak csak eztán következtek:

A negyeddöntőben az előbb említett Édeshármas rendesen megszorongatta a Malévot, ám a két rutinos, Budapest Ligában szereplő csapat I. és II. osztálybeli különbsége kijött, ezzel elődöntőbe került az esélyesebb Malév. A leghevesebb és legizgalmasabb találkozón összecsapott a fiatalos lendület és a mérhetetlen rutin. Az előbbi jelzők gazdája a Szőr(ny)RT, hiába próbálkozott, nem tudott gólt juttatni a Dühöngő hálójába majdnem 9 percen keresztül, de ellenfeleiknek sem sikerült ugyanez, majd a lefújás előtt nem sokkal beakadt az az egy gól így elkerülve a büntetőpárbajt, ismét elődöntőbe jutottak a piros mezes fiatalok. A Colorado a csoport után újra összekerült a Nekünk Mindeggyel, de gólt megint nem sikerült lőniük Dudás Laciéknak. A Csakaszőr pedig mindenkit meglepett és remek játékkal elütötte a Radwan Monir Rajongói Klubot.

Az elődöntőben a Szőr(ny)RT. lehengerlő és okos játékkal múlta felül az újonc Csakaszőrt, a Nekünk Mindegy viszont egy végig kapaszkodós, 2-2-es meccs után csak büntetőkkel jutott túl a csalódott Malévon. A bronzmérkőzésre két olyan csapat került össze, akik még nem értek el dobogós helyezést cageball kupán. A szemtelenül fiatal Csakaszőr nagyon hajtott, így a rutinos Malév ellen kiharcolták a döntetlent, amivel már utóbbiaknak előző meccsükön is meggyűlt a bajuk és most sem volt ez másképpen: Az újonc fehér mezesek jobban rúgták az egész pályás üres kapura tartó lövéseket, így első szereplésük alkalmával rögtön éremig jutottak! Sőt, a torna legjobb játékosának járó különdíjat is csapatuk egyik meghatározó játékosa érdemelte ki, Szalmás Zoltán személyében.

A döntőben pedig két sztárcsapat találkozott, ebben az évben már harmadjára kupadöntőn. Az első alkalommal büntetőkkel, másodszorra pedig már rendes játékidőben múlta akkor felül a Szőr(ny) RT legendás ellenfelüket, a Nekünk Mindegyet, ám ez most harmadszorra nem sikerült. Egy végig kiélezett mérkőzés, 2-2-es döntetlen végeredménye után ismét büntetők következtek, melynek szerencsefaktora az elődöntőt követően megint csak a labdabirtoklásáról híres Nekünk Mindegy csapatának kedvezett, így újabb nagy tornát zsebelt be a sokszoros cageball győztes.

Kiváló megmérettetésen vagyunk túl, rengeteg izgalmas és nem utolsó sorban sportszerű összecsapást láthattunk ezen a tornán, gratulálunk mindenkinek! Nagyon köszönjük Nektek, hogy egyre többen választjátok a cageballt, a legpörgősebb amatőr sportágat, ha focizni támad kedvetek szabadidőtökben, tartások meg ezt a jó szokást továbbra is! 🙂 November végén várunk benneteket ismét!