Június 29-én véget ért rekordhosszúságú osztályos bajnokságunk, a Totallsport.com által támogatott Budapest Liga újabb szezonja. Nyilván a koronavírus okozta veszélyhelyzet 3 hónapos kényszerszünetére egyikünk sem volt felkészülve, de igazán pozitív és kiemelendő dologként könyvelhető el, hogy a két osztály majdnem mind a 24 csapata szó nélkül, probléma mentesen folytatta és fejezte be velünk a bajnokságot!
Az idei II. Osztály mezőny mondhatni nagyon egyben volt, tele körbeverésekkel, kiegyenlített meccsekkel, meglepetés eredményekkel:
Ebből egyedül az egyetlen 0 ponttal záró Visszatérők csapata lógott ki, akiknek talán csak annyi céljuk volt, hogy mozogjanak egy jót minden hétfő este. Tizenegyedik lett a nehéz szezont megélő Markusovszky TE, ám már itt is jól mutatja a mezőny színességét, hogy ezt az eredményt is 3 győzelemmel érték el, amivel „nem szokás” utolsó előttinek lenni! Bajnokság újoncként vágott neki a szezonnak a 10. Kamu Atta és bizony nincs is szégyenkeznivalójuk, emlékezetes meccseket is vívtak, kiemelve az utolsó fordulós Atletrico elleni nagy győzelmüket, vagy hogy lazán leikszeltek a későbbi bajnokkal… Kilencedik pozíción állt meg a rutinrókákból álló Sűrű Bocsok, 4 győzelmet is begyűjtöttek és lehetett volna még az jobb is, ha jobban megy a góltermelés, mert abból viszont a második legrosszabbul teljesítettek.
A középmezőny a Bokafogókkal kezdődik, akik megismételték az előző szezonban elért nyolcadik helyüket. Teljesítményük kicsit hektikus volt, nagy és gólgazdag győzelmek mellett fájó vereségek is becsúsztak, (pl. Markusovszky vagy Orosz Kuvaszok) amik ha nincsenek, akár jóval előkelőbb helyen is zárhattak volna, de érdekesség még, hogy a bajnok és ezüstérmesek ellen is egyaránt 2-2 góllal kaptak ki. Fontos még megemlítenünk itt, hogy a csapat egyik gólvágója, Juhász Dávid a csapatkapitányok szavazatai alapján bekerült második helyen a „szezon legjobb fiktív csapatába”, ami igen megsüvegelendő teljesítmény, főleg a helyezésüket tekitnve! Hetedik lett a szintén abszolút cageball újoncokból álló és már pozitív mérleggel rendelkező Mindspire csapat. A Baksa Dávid vezette fiatalemberekből álló brigád pár hét alatt felvette a fonalat és szinte kivétel nélkül szoros meccseket játszottak mindenkivel, így magabiztosan kijelenthető, hogy ha a jövőben rámennek a góltermelésre, még jobb eredményre számíthatnak, mert a védekezés már elég jól ment, hiszen a 3. legkevesebb találatot ők kapták. Hatodikként zárt az Atletrico, akiknek olyan jól sikerült a kereterősítés, hogy szinte csalódásként is megélhették ezt az eredményt, mert tény, hogy pár fordulóval a vége előtt még dobogóért küzdhettek volna. Azért a csapat nem távozott üres kézzel, hiszen igen egyhangú szavazással a csapatkapitányok Viandt Dánielt találták a szezon legjobb játékosának, ami óriási és egyben rendhagyó dolog annak fényében, hogy egy középmezőnybeli csapatból kerüljön ki a bajnokság ‘aranykártyása’ de úgy tűnik ez a szezon már csak ilyen! 🙂 Velük pontazonosságban, de egymás elleni eredményüknek köszönhetően lett ötödik a szezon legjobban teljesítő újonca, az Orosz Kuvaszok. A többségében Pápáról származó srácok játékára a rohanós, letámadós foci volt jellemző, ami sok csapatot meg is lepett és ha a temérdek kapuralövésükből kicsit több megy be nagyátlagban, a dobogóig meg sem álltak volna! Igen jó szezont futott a negyedik CF Babinénik, akik ugyanannyi győzelmet értek el, mint a bronzérmes és valószínűleg pont az Orosz Kuvaszok elleni rövidzárlatukon múlott, hogy most nem első cageball dobogójukat ünnepelhetik.
Ellentétben a Piskótákkal, akik ugyan nem előszőr, de ünneplik dobogójukat, hiszen a tavalyi 5. helyüket most szépen megjavították, mely a csodás díjak mellett nem kevesebbet, mint egy Masita mezgarnítúrát is jelentett nekik a Totallsport.com kínálatából. Különdíj jutott idei is, a szinte szemünk előtt felnövő, ifjabb Pollák Petit harmadikként szavazták meg a csapatok a szezon legjobb fiktív csapatába, így Peti is gazdagabb lett első cageballkártyával. Sokáig úgy tűnt, hogy az Olympic Red Bullt új bajnokként emlegethetjük majd, hiszen a gólkirályi címig jutó, passzmennyiségéről is híres Zámbó Tibi sok meccsen győzelembe lőtte őket, ám a vírushelyzet utáni legfontosabb meccsükön már nem volt ott, az UFC pedig egy rájuk jellemzően gólszegény, de annál magabiztosabb győzelemmel megnyerte a bajnokságot a 10. fordulóban! A legrutinosabban védekező csapat címre ismét rászolgáltak, hiszen a legkevesebb gólt ők kapták és a legjobb gólkülönbséget is ők produkálták! Nem véletlenül választottuk idén Müller Gyurit a szezon legrutinosabb játékosának, aki szinte végig a kapujukat őrízve hárított sok száz lövést a bajnokság folyamán.
Az UFC így biztosan az I. Osztályban folytatja ősztől a kieső E-sense-el helyet cserélve, az Olympic Red Bull pedig eldöntheti, hogy szeretne szeptembertől az elit ligában szerepelni. Mindenesetre egy igazán remek bajnokságon vagyunk túl, amit hamarosan folytatunk, addig is készüljetek őszre és gyertek az osztályrendszertől független NYÁRI LIGÁBA, melyet vadiúj műfüves pályánkon fogunk megrendezni!
TOVÁBBI FOTÓKÉRT IDE KATTINTS!
Ha fent vagy INSTAGRAMON, nézd meg az összefoglaló story rengeteg gólvideóját,
TABELLA:
Góllövő lista:
Frissítve: 06.29. | |
Név / Csapat | Gólok száma |
Zámbó Tibor (Olympic Red Bull) | 73 |
Viandt Dániel (Atletrico) | 56 |
Rozs Péter (Kamu Atta) | 41 |
Radó Roland (Olympic Red Bull) | 40 |
Pollák Péter (Piskóták) | 39 |
Juhász Dávid (Bokafogók) | 37 |
Molnár Levente (CF Babinénik) | 35 |
Ónodi Olivér (Piskóták) | 35 |
Szemán Krisztián (Markusovszky TE) | 35 |
Földesi Fábián (Orosz Kuvaszok) | 33 |
Jónás Gergő (UFC) | 30 |
Várnai Béla (Atletrico) | 30 |
Schmidt Zoltán (Kamu Atta) | 29 |
Reizinger Gábor (Kamu Atta) | 28 |
Gulyás Csaba (UFC) | 25 |
Lesták Levente (Bokafogók) | 25 |
Rémiás Richárd (Sűrű Bocsok) | 25 |
Rőczei István (Bokafogók) | 25 |
Baksa Dávid (Mindspire) | 24 |
Pánczér Ádám (Orosz Kuvaszok) | 24 |
Temesi Bence (CF Babinénik) | 24 |
Faragó Imre (UFC) | 23 |
Tróbert Attila (CF Babinénik) | 23 |
Kalamász József (Visszatérők) | 22 |
Kujbus Marcell (Markusovszky TE) | 21 |
Takács Gábor (Bokafogók) | 21 |
Csík Attila (Olympic Red Bull) | 20 |
Ihász Martin (Orosz Kuvaszok) | 20 |
Révai Attila (Sűrű Bocsok) | 20 |
Kelemen Tamás (Mindspire) | 19 |
Szívós János (Atletrico) | 18 |
Viktor Dávid (Mindspire) | 18 |
Ihász Dániel (CF Babinénik) | 16 |
Littomericzky László (Atletrico) | 16 |
Horváth Ádám (Orosz Kuvaszok) | 15 |
Palkovics Áron (Markusovszky TE) | 15 |
Méder Gábor (Visszatérők) | 14 |
Liszkai Péter (Markusovszky TE) | 13 |
Szabó Viktor (Atletrico) | 13 |
Czili András (CF Babinénik) | 11 |
Kercsmarics Zsolt (Visszatérők) | 11 |
Koller Andor (CF Babinénik) | 11 |
Margl Márk (Orosz Kuvaszok) | 10 |
Müller György (UFC) | 9 |
Bács Bence (Piskóták) | 8 |
Farkas Attila (Visszatérők) | 8 |
Hatvani Zsolt (Orosz Kuvaszok) | 8 |
Kovács Gábor (UFC) | 8 |
Tóth Krisztián (Piskóták) | 8 |
Erdősi Bence (Mindspire) | 7 |
Halmai Zoltán (Sűrű Bocsok) | 7 |
Hegyi Áron (Orosz Kuvaszok) | 7 |
Ihász Kristóf (Orosz Kuvaszok) | 7 |
Kis Tamás (Visszatérők) | 7 |
Kis-Paluska Tamás (Kamu Atta) | 7 |
Nyírő Lajos (Sűrű Bocsok) | 7 |
Beke Zoltán (Sűrű Bocsok) | 6 |
Csík Balázs (Olympic Red Bull) | 6 |
Mezei Attila (Markusovszky TE) | 6 |
Nedok Bálint (Mindspire) | 6 |
Pancsuska Tamás (Mindspire) | 6 |
Barta Attila (Bokafogók) | 5 |
Muszta Péter (Olympic Red Bull) | 5 |
Ónodi Rudolf (Piskóták) | 5 |
Tifán-Tomka Tibor (Mindspire) | 5 |
Tokai Tibor (Kamu Atta) | 5 |
Tölgyi Rudin (Visszatérők) | 5 |
Jónás Richárd (Olympic Red Bull) | 4 |
Pápai Attila (Markusovszky TE) | 4 |
Schurer Zsolt (Mindspire) | 4 |
Szabó Zoltán (Sűrű Bocsok) | 4 |
Köllő László (Sűrű Bocsok) | 3 |
Nagy Péter (Bokafogók) | 3 |
Siket Gábor (Atletrico) | 3 |
Diósi Csaba (Orosz Kuvaszok) | 2 |
Friedrich Márk (Visszatérők) | 2 |
Gasparics Zoltán (Kamu Atta) | 2 |
Guzy Péter (Atletrico) | 2 |
Baumgartner Máté (Orosz Kuvaszok) | 1 |
Fábian Márton (Bokafogók) | 1 |
id. Pollák Péter (Piskóták) | 1 |
Kiss Tamás (Kamu Atta) | 1 |
Maár Zsombor (Atletrico) | 1 |
Papp Gyula (Atletrico) | 1 |
Deli László (Sűrű Bocsok) | |
Tóth Dániel (Orosz Kuvaszok) |
Eredmények:
1. FORDULÓ |
||
I. OSZTÁLY | 2020.01.13. | Eredmény |
19:15 | Kőbánya Orange – Szőr(ny)RT. | 14-19 |
19:15 | Chicago – Angels | 18-7 |
20:00 | Hungarokatalánok – Chicago Jr. | 7-13 |
20:45 | FC Kóma – Malév | 10-9 |
21:30 | Hálátlanok – Vadállat üzemmód | 6-14 |
21:45 | Nekünk Mindegy – E-sense | 12-7 |
II. OSZTÁLY | 2020.01.13. | Eredmény |
18:30 | UFC – Atletrico | 10-7 |
18:30 | Orosz Kuvaszok – Piskóták | 6-18 |
20:00 | CF Babinénik – Olympic Red Bull | 14-17 |
20:45 | Visszatérők – Markusovszky TE | halasztott |
21:00 | Sűrű Bocsok – Bokafogók | 5-11 |
21:30 | Mindspire – Kamu Atta | 7-7 |
2. FORDULÓ |
||
I. OSZTÁLY | 2020.01.20. | Eredmény |
19:15 | Nekünk Mindegy – Hungarokatalánok | 21-14 |
19:15 | Vadállat üzemmód – Angels | 19-8 |
20:00 | Chicago Jr. – FC Kóma | 13-9 |
20:45 | Chicago – E-sense | 27-7 |
21:30 | Szőr(ny) RT. – Malév | 12-6 |
21:30 | Kőbánya Orange – Hálátlanok | 15-9 |
II. OSZTÁLY | 2020.01.20. | Eredmény |
18:30 | Kamu Atta – Sűrű Bocsok | 8-6 |
18:30 | Bokafogók – Markusovszky TE | 6-7 |
20:00 | CF Babinénik – Piskóták | 15-5 |
20:45 | Orosz Kuvaszok – UFC | 4-11 |
21:00 | Visszatérők – Olympic Red Bull | 11-16 |
21:45 | Atletrico – Mindspire | 16-10 |
3. FORDULÓ |
||
I. OSZTÁLY | 2020.01.27. | Eredmény |
19:15 | Nekünk Mindegy – Angels | 20-9 |
19:15 | Vadállat üzemmód – Kőbánya Orange | 18-22 |
20:00 | Chicago – Hálátlanok | 7-4 |
20:45 | Chicago Jr. – E-sense | 28-7 |
21:30 | Malév – Hungarokatalánok | 11-11 |
21:30 | Szőr(ny) RT. – FC Kóma | 18-6 |
II. OSZTÁLY | 2020.01.27. | Eredmény |
18:30 | UFC – CF Babinénik | 17-7 |
18:30 | Piskóták – Visszatérők | halasztott |
20:00 | Sűrű Bocsok – Mindspire | 9-7 |
20:45 | Atletrico – Orosz Kuvaszok | 12-17 |
21:00 | Olympic Red Bull – Bokafogók | 13-11 |
21:45 | Markusovszky TE – KamuAtta | halasztott |
4. FORDULÓ |
||
I. OSZTÁLY | 2020.02.03. | Eredmény |
18:30 | Angels – Kőbánya Orange | halasztott |
19:15 | Hálátlanok – Szőr(ny) RT. | 7-8 |
20:00 | E-sense – Vadállat üzemmód | 13-19 |
20:45 | Hungarokatalánok – Chicago | 11-20 |
21:30 | FC Kóma – Nekünk Mindegy | halasztott |
21:30 | Malév – Chicago Jr. | 16-15 |
II. OSZTÁLY | 2020.02.03. | Eredmény |
18:30 | Kamu Atta – Olympic Red Bull | 13-25 |
19:15 | Mindspire – Markusovszky TE | 14-6 |
20:00 | Sűrű Bocsok – Atletrico | 6-14 |
20:45 | Bokafogók – Piskóták | 7-14 |
21:00 | Visszatérők – UFC | 7-13 |
21:30 | CF Babinénik – Orosz Kuvaszok | 2-15 |
5. FORDULÓ |
||
I. OSZTÁLY | 2020.02.10. | Eredmény |
18:30 | Vadállat üzemmód – Hungarokatalánok | 15-12 |
19:15 | Hálátlanok – Angels | 17-20 |
20:00 | Nekünk Mindegy – Malév | 9-7 |
20:45 | Chicago – FC Kóma | 9-6 |
21:30 | Szőr(ny) RT. – Chicago Jr. | 17-11 |
21:30 | Kőbánya Orange – E-sense | 22-8 |
II. OSZTÁLY | 2020.02.10. | Eredmény |
18:30 | Bokafogók – Orosz Kuvaszok | 6-8 |
19:15 | Visszatérők – CF Babinénik | 10-17 |
20:00 | Mindspire – Piskóták | 2-6 |
20:45 | Kamu Atta – UFC | 7-7 |
21:00 | Markusovszky TE – Atletrico | 9-14 |
21:45 | Sűrű Bocsok – Olympic Red Bull | 7-9 |
6. FORDULÓ |
||
I. OSZTÁLY | 2020.02.17. | Eredmény |
19:15 | Hungarokatalánok – FC Kóma | 11-8 |
19:15 | Hálátlanok – Nekünk Mindegy | 11-10 |
20:00 | Kőbánya Orange – Chicago | 7-15 |
20:45 | Angels – Chicago Jr. | 5-16 |
21:30 | E-sense – Malév | 8-17 |
21:30 | Vadállat üzemmód – Szőr(ny) RT. | halasztott |
II. OSZTÁLY | 2020.02.17. | Eredmény |
18:30 | UFC – Bokafogók | 13-11 |
18:30 | Piskóták – Kamu Atta | 15-8 |
20:00 | Olympic Red Bull – Mindspire | 9-7 |
20:45 | Atletrico – CF Babinénik | 10-8 |
21:00 | Orosz Kuvaszok – Visszatérők | 16-9 |
21:45 | Markusovszky TE – Sűrű Bocsok | 8-9 |
7. FORDULÓ |
||
I. OSZTÁLY | 2020.02.24. | Eredmény |
19:15 | Szőr(ny) RT. – Angels | 26-7 |
19:15 | Hungarokatalánok – Kőbánya Orange | 20-13 |
20:00 | E-sense – Hálátlanok | 4-10 |
20:45 | Malév – Chicago | 5-11 |
21:30 | Chicago Jr. – Nekünk Mindegy | 12-18 |
21:30 | FC Kóma – Vadállat üzemmód | 6-16 |
II. OSZTÁLY | 2020.02.24. | Eredmény |
18:30 | Sűrű Bocsok – UFC | 8-12 |
18:30 | Mindspire – Orosz Kuvaszok | 8-7 |
20:00 | Olympic Red Bull – Atletrico | 15-11 |
20:45 | Kamu Atta – CF Babinénik | 9-12 |
21:00 | Bokafogók – Visszatérők | 12-5 |
21:45 | Markusovszky TE – Piskóták | 0-6 j.n. |
8. FORDULÓ |
||
I. OSZTÁLY | 2020.03.02. | Eredmény |
19:15 | Malév – Kőbánya Orange | 9-15 |
19:15 | Hungarokatalánok – Angels | 21-10 |
20:00 | FC Kóma – Hálátlanok | 7-6 |
20:45 | Nekünk Mindegy – Chicago | 5-3 |
21:30 | Chicago Jr. – Vadállat üzemmód | 22-18 |
21:30 | Szőr(ny) RT. – E-sense | halasztott |
II. OSZTÁLY | 2020.03.02. | Eredmény |
18:30 | UFC – Mindspire | 8-5 |
18:30 | Orosz Kuvaszok – Kamu Atta | 17-7 |
20:00 | Piskóták – Sűrű Bocsok | 17-6 |
20:45 | CF Babinénik – Bokafogók | 13-5 |
21:00 | Olympic Red Bull – Markusovszky TE | 25-13 |
21:30 | Atletrico – Visszatérők | 13-5 |
9. FORDULÓ |
||
I. OSZTÁLY | 2020.03.09. | Eredmény |
19:15 | Hálátlanok – Malév | 4-7 |
19:15 | Angels – FC Kóma | 12-14 |
20:00 | Chicago – Szőr(ny) RT. | 5-9 |
20:45 | E-sense – Hungarokatalánok | 12-30 |
21:30 | Kőbánya Orange – Chicago Jr. | 12-15 |
21:30 | Vadállat üzemmód – Nekünk Mindegy | 9-12 |
II. OSZTÁLY | 2020.03.09. | Eredmény |
18:30 | Atletrico – Bokafogók | 19-25 |
18:30 | Piskóták – Olympic Red Bull | 5-5 |
20:00 | Visszatérők – Kamu Atta | 9-19 |
20:45 | CF Babinénik – Mindspire | 8-7 |
21:00 | Orosz Kuvaszok – Sűrű Bocsok | 6-9 |
21:45 | UFC – Markusovszky TE | 6-0 j.n. |
KORONAVÍRUS HELYZET MIATT IDEIGLENESEN FELFÜGGESZTVE:
10. FORDULÓ |
||
I. OSZTÁLY | 2020.06.15. | Eredmény |
19:15 | Nekünk Mindegy – Kőbánya Orange | 20-13 |
19:15 | Malév – Angels | 22-7 |
20:00 | FC Kóma – E-sense | 10-13 |
20:45 | Chicago – Vadállat üzemmód | 0-6 j.n. |
21:30 | Chicago Jr. – Hálátlanok | 8-7 |
21:30 | Szőr(ny) RT. – Hungarokatalánok | 15-14 |
II. OSZTÁLY | 2020.06.15. | Eredmény |
18:30 | Mindspire – Visszatérők | 11-8 |
18:30 | Olympic Red Bull – UFC | halasztott |
20:00 | Sűrű Bocsok – CF Babinénik | 9-14 |
20:45 | Markusovszky TE – Orosz Kuvaszok | 11-18 |
20:45 | Piskóták – Atletrico | 8-12 |
21:00 | Kamu Atta – Bokafogók | 9-17 |
PÓTFORDULÓ |
||
I. OSZTÁLY | 2020.06.22. | Eredmény |
18:30 | Angels – Kőbánya Orange | 8-24 |
19:15 | FC Kóma – Nekünk Mindegy | 0-6 j.n. |
20:00 | Vadállat üzemmód – Szőr(ny) RT. | 8-11 |
20:45 | Szőr(ny) RT. – E-sense | 23-12 |
21:30 | ||
II. OSZTÁLY | 2020.06.22. | Eredmény |
18:30 | ||
19:15 | ||
20:00 | Visszatérők – Markusovszky TE | 6-16 |
20:45 | Olympic Red Bull – UFC | 3-6 |
21:30 | Markusovszky TE – KamuAtta | 15-12 |
21:30 | Piskóták – Visszatérők | 6-0 j.n. |
11. FORDULÓ |
||
I. OSZTÁLY | 2020.06.29. | Eredmény |
19:15 | Hálátlanok – Hungarokatalánok | 9-6 |
19:15 | Angels – E-sense | 17-10 |
20:00 | Kőbánya Orange – FC Kóma | 14-11 |
20:45 | Vadállat üzemmód – Malév | 13-16 |
21:30 | Chicago – Chicago Jr. | 0-6 j.n. |
21:30 | Nekünk Mindegy – Szőr(ny) RT. | 10-7 |
II. OSZTÁLY | 2020.06.29. | Eredmény |
18:30 | Visszatérők – Sűrű Bocsok | 0-6 j.n. |
18:30 | Bokafogók – Mindspire | 6-16 |
20:00 | CF Babinénik – Markusovszky TE | 12-9 |
20:45 | Atletrico – Kamu Atta | 13-15 |
21:00 | Orosz Kuvaszok – Olympic Red Bull | 10-13 |
21:30 | UFC – Piskóták | 9-9 |